Mistrz Polski w kickboxingu Eliasz Jankowski z 10BKPanc

kpt. Dariusz Kudlewski
Z arch. Eliasza Jankowskiego
Starszy szeregowy Eliasz Jankowski z 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) został Międzynarodowym Mistrzem Polski w kickboxingu. Zdobył tytuł podczas odbywającego się 11-13 listopada w Gdańsku turnieju mistrzowskiego K-1.

Eliasz zwyciężył w mocno obsadzonych mistrzostwach. Oprócz najlepszych polskich zawodników startowali Rosjanie, Białorusini, Litwini i Estończycy. Najmocniejszą odmianą kicboxingu jest K-1, w trakcie tego typu walk można stosować uderzenia kolanami, nogami i rękami. Świętoszowski żołnierz startował w kategorii 63,5 kg i w drodze do tytułu mistrza stoczył trzy walki.

W drodze do finału Eliasz Jankowski pokonał w swojej pierwszej walce 3-0 Rafała Budzyńskiego ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. W kolejnej walce świętoszowski kick-boxer w takim samym stosunku pokonał Pawła Rotensteina z Fight Academy Stargard Szczeciński. Finałowym rywalem Eliasza Jankowskiego był Łukasz Walczak, reprezentujący barwy Paco Team Katowice.

W wielkim finale, w drugiej rundzie Eliasz Jankowski znokautował swojego rywala. Przeciwnikiem Eliasza w finałowej walce był aktualny mistrz Polski w tajskim boksie - Dwie pierwsze walki wygrałem jednogłośnie na punkty, w finale walkę zwyciężyłem przed czasem po dwukrotnym liczeniu przeciwnika. Mocne kopnięcie w głowę w drugiej rundzie zakończyło walkę - powiedział st.szer Eliasz Jankowski.

Na co dzień Eliasz pełni służbę w dywizjonie artylerii samobieżnej, 10BKPanc jako kierowca 122 mm Samobieżnej Haubicy 2S1 „Goździk”. Trenuje w Świętoszowie oraz w legnickim klubie Olimp. Zawsze staram się przebiec podwójną poranną zaprawę z uśmiechem, komentuje pytanie o treningi. Po południu ćwiczy
w Świętoszowie najczęściej ćwiczenia wytrzymałościowe lub dojeżdża do klubu.

Starszy szeregowy Eliasz Jankowski od lat pasjonuje się kickboxingiem, jest aktualnym mistrzem świata z 2009 roku, tytule dwukrotnie obronionym w latach 2009 - 2010r. Jest również tegorocznym mistrzem Europy i Międzynarodowym Mistrzem Polski. Obecnie zamierza wziąć udział w międzynarodowych zawodach na Litwie
i walce z utytułowanym zawodnikiem litewskim.