Marcin Ruszkiewicz
Mundial Żary przegrał na własnym parkiecie z Madness Chocianów 4:7 (4:4). Podczas meczu wylicytowano m.in. piłkę z autografami piłkarzy Widzewa Łódź. Pieniądze trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Marcin Ruszkiewicz
Mundial musi jeszcze poczekać na pierwsze punkty w sezonie. Podopieczni Radomira Roztockiego przegrali we własnej hali z Madness Chocianów 4:7 (4:4). Spotkanie oglądał komplet publiczności. Grano również z Wielką Orkiestrą Świąteczną Pomocy

Gospodarze w pierwszych trzech meczach sezonu schodzili z parkietu pokonani i w niedzielę (13.01.) bardzo chcieli wywalczyć pierwsze punkty w lidze. Żaranie zmierzyli się z ciekawym rywalem. Drużyna z Chocianowa z ławki prowadzona jest przez Grzegorza Nowaka, znanego zawodnika, który grał w ekstraklasie futsalu. Pomaga mu Wojciech Grzyb, były piłkarz, znany m.in. gry w Ruchu Chorzów. Zespół Madness, stawiający pierwsze kroki na futsalowych parkietach, w ostatniej kolejce sprawił ogromną niespodziankę, pokonując na wyjeździe akademików z Zielonej Góry.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i prowadzona w szybkim tempie. Padło w niej aż osiem goli. Pierwszą bramkę w meczu za sprawą Rafała Cyrany, zdobyli w 5. min gospodarze. Wyrównał w 7. min Mirosław Kunz. Dwie minuty później na 2:1 podwyższył Kamil Ganczarek. Później trzy trafienia zaliczyli goście, a konkretnie – Kunz, Michał Matkowski i Mateusz Bartuzel. Gola kontaktowego zdobył Krzysztof Frydlewicz, a wyrównał Daniel Gałach i wynikiem 4:4 zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie tempo meczu nieco spadło. Gospodarze dysponujący krótką ławką, wyraźnie oszczędzali siły. Mundial miał wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale to goście strzelili trzy bramki z rzędu – ponownie na listę strzelców wpisał się Matkowski, Bartuzel. Trafienie samobójcze zaliczył Frydlewicz. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. Do siatki trafił Gałach.

W przerwie meczu wylicytowano piłkę z autografami piłkarzy Widzewa Łódź. Futbolówkę na licytację przekazał Sebastian Dudek z Akademii Piłkarskiej Młody Talent. Pieniądze trafiły do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mundial Żary – Madness Chocianów 4:7 (4:4)
Bramki: Gałach 2, Cyrana, Ganczarek Frydlewicz – Kunz 2, Matkowski 2, Bartuzel 2, Frydlewicz (sam.)
Mundial: Bizukojć – Frydlewicz, Ganczarek, Cyrana, Gałach, Pietek, Pluta, Roztocki, Sawicki
Madness: Sambor, Sikorski – Franecki, Lisowski, Różycki, Kunz, Sikorski, Matkowski, Słonina, Bartuzel