W derbach Ziemi Lubuskiej Czarni Arena Żagań pokonali Lechię Zielona Góra 2:1. Czarni byli lepsi

Daniel Sawicki
Lechia okazała się mało wymagającym rywalem dla Czarnych Areny Żagań. Gospodarze obnażyli wszystkie braki zielonogórzan, a wynik jest najniższym wymiarem kary dla Lechii.

Prowadzenie w 12 minucie spotkania uzyskał Rafał Figiel, jednak już w 34 minucie wyrównał Marek Tracz. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 62 minucie. Wtedy zwycięskiego gola dla Czarnych zdobył Fabian Pawela. Gospodarze do końca kontrolowali przebieg gry.

CZARNI ŻAGAŃ - LECHIA ZIELONA GÓRA 2:1 (1:1)

CZARNI: Abramowicz - Andrade (46 min Galuś), Dorobek, Smarduch, Rejmer (46. min Wróbel) - Kononowicz (68 min Kosakiewicz), Tracz, Flejterski, Burski - Pawela, Gancarczyk (90 min Tomaszewski).

LECHIA: Dłoniak - Brzykcy, Sucharek, Dorniak (70 min Tyktor), Górski - Haraś, Sztonyk, Kaczorowski, (82 min Niewiadomski), Figiel, Kojder - Duchnowski.

Po tej porażce Lechia jest jedną nogą w III lidze. Stało się tak na skutek porażki Odry Wodzisław w pierwszej lidze. W tym momencie Odra jest na spadkowym miejscu i spycha Lechię do III ligi.