PKW o incydentach podczas wyborów: Wybory przebiegały raczej spokojnie
RADA POWIATU ŻAGAŃSKIEGO
- Tomasz Hucał (liczba głosów: 407)
- Artur Niezgoda (liczba głosów: 805)
- Jerzy Bielawski (liczba głosów: 766)
- Zbigniew Białkowski (liczba głosów: 550)
- Radosław Kwiecień (liczba głosów: 751)
- Sebastian Galasiak (liczba głosów: 525)
- Anna Michalczuk (liczba głosów: 611)
- Justyna Socik (liczba głosów: 333)
- Piotr Kowalski (liczba głosów: 404)
- Mariusz Krugły (liczba głosów: 555)
- Leon Cuprych (liczba głosów: 556)
- Tomasz Niesłuchowski (liczba głosów: 445)
- Roman Śliwiński (liczba głosów: 627)
- Cecylia Brodzińska (liczba głosów: 403)
- Piotr Ciołka (liczba głosów: 1170)
- Paweł Chylak (liczba głosów: 648)
- Maciej Boryna (liczba głosów: 1587)
- Sylwester Michlak (liczba głosów: 375)
- Jacek Grzelak (liczba głosów: 838)
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 W LUBUSKIEM - WYNIKI, FREKWENCJA
RADNI RADY GMINY WYMIARKI:
- Jarosław Dulęba (liczba głosów: 44)
- Anna Janus-Szymańska (liczba głosów: 27)
- Izabela Kafarowska (liczba głosów: 34)
- Jadwiga Klejszta (liczba głosów: 27)
- Edward Kowalów (liczba głosów: 29
- Anna Kozłowska (liczba głosów: 31)
- Marta Maj (liczba głosów: 25)
- Izabela Mierzwa (liczba głosów: 34)
- Magdalena Morusiewicz (liczba głosów: 17)
- Jerzy Niezgócki (liczba głosów: 31)
- Zbigniew Noskowicz (liczba głosów: 23)
- Piotr Nowak (liczba głosów: 39)
- Marian Seremak (liczba głosów: 21)
- Barbara Szkodzińska (liczba głosów: 15)
- Grażyna Wakuluk liczba głosów: (20)
RADNI RADY MIASTA GOZDNICA
- Beata Augustyniak
- Paweł Jankowski (31)
- Paweł Jurgo (42)
- Elżbieta Kolman (37)
- Anna Kulczyńska
- Paweł Laskowski (85)
- Aleksandra Łasocha
- Marzena Maciejewska (66)
- Jagoda Maksymowicz-Lesiuk (24)
- Krystyna Mulik (42)
- Piotr Pielach (26)
- Zofia Przerwa (35)
- Piotr Sowiński
- Urszula Śmigiera (16)
- Ewa Zielińska (41)
RADNI RADY MIASTA IŁOWA
- Wiesława Gajda
- Robert Goc
- Mieczysław Jakubowicz
- Roman Jędras
- Ilona Krawczyk
- Edward Lesiak
- Waldemar Leszcz
- Artur Mutwil
- Agata Parfianowicz
- Franciszek Przynoga
- Fryderyk Roszak
- Tomasz Słomiński
- SYGNOWSKI Zygmunt
- WDOWIAK Mirosław Michał
- ŻOŁNOWSKA Maria Teresa
RADNI RADY MIASTA ŻAGAŃ
- Wiesław Bochenek (151)
- Andrzej Chodań (268)
- DariuszJadach (134)
- Andrzej Katarzyniec (250)
- Małgorzata Klorek (139)
- Danuta Kozłowska (80)
- Stanisław Kucab (135)
- Sebastian Kulesza (263)
- Grzegorz Kuźniar (280)
- Tomasz Kwarciński (160)
- Piotr Łoś (455)
- Tomasz Maciejak (116)
- Daniel Marchewka (229)
- Cyprian Maszlong (424)
- Adam Matwijów (139)
- Tomasz Nowak (194)
- Krzysztof Omieljańczyk (182)
- Henryk Sienkiewicz (179)
- Krzysztof Sieńko (275)
- Piotr Węglik (270)
- Agnieszka Ziętek Muszyńska (210)
RADNI RADY GMINY ŻAGAŃ
- Broniszewski (111)
- Piotr Cisowski (61)
- Jolanta Czarnogrodzka (120)
- Jan Daniszewski (99)
- Agnieszka Dziewiatnik 67)
- Adam Górniak (119)
- Wiesław Grela (94)
- Marian Hrycak (68)
- Elżbieta Kłoniecka (118)
- Wioleta Kozak (149)
- Paweł Lipcki (90)
- Zdzisław Remiń (83)
- Monika Rozpędowska (103)
- Ireneusz Szczupiel (76)
- Mariusz Wołoszyn (65)
RADNI RADY GMINY BRZEŹNICA
- Izabela Bendiuł (51)
- Justyna Daraż
- Dawid Irski (54)
- Artur Jasiński (112)
- Jastrząb (97)
- Krzysztof Kosiński (45)
- Piotr Kosiński (72)
- Beata Najdek
- Grzegorz Najdek (46)
- Marta Pastuła (76)
- Aneta Połomka
- Józef Szmit (58)
- Ryszard Szumiński (47)
- Helena Ślecka (44)
- Tomasz Ziaja (65)
RADNI RADY MIASTA MAŁOMICE
- Eugeniusz Barylak (74)
- Józef Chuchra (75)
- Łukasz Cichanowicz (124)
- Tobiasz Ćwik (84)
- Paweł Gorzków (77)
- ArturJurkowski (61)
- Józef Karpiński (74)
- Grażyna Kolesińska (90)
- Leszek Lewandowski (91)
- Lewandowski (56)
- Sebastian Lisowski (101)
- Jacek Polak (77)
- Barbara Reguła (49)
- Alicja Trąbska (87)
- Bartłomiej Zarówny (84)
RADNI RADY GMINY SZPROTAWA
- Monika Biazik (179)
- Janusz Biliński (162)
- Jerzy Chmara (147)
- Marcin Chmura (180)
- Ireneusz Ganczar (99)
- Mirosław Gąsik (140)
- Stefan Gołek (88)
- Bartłomiej Grono (149)
- Małgorzata Łazarczyk (163)
- Szymon Matuszewski (122)
- Roman Pakuła (232)
- Piotr Płaskociński (94)
- Stanisław Rosół (173)
- Józef Rubacha (184)
- Piotr Siuda (161)
- Maciej Siwicki (132)
- Andrzej Skawiński (172)
- Władysław Sobczak (152)
- Andrzej Stambluski (104)
- Józefa Śliska (76)
- Bożena Wójcik-Wojtkowiak (91)
RADNI RADY GMINY NIEGOSŁAWICE
- Daniel Bachmatiuk (48)
- Henryk Bogusz (75)
- Krystyna Bondarowicz (59)
- Danuta Borejko (61)
- Anna Borzuchowska (35)
- Marek Brzeźniak (81)
- Sebastian Chachuła (58)
- Helena Golonka (83)
- Henryk Inglot (97)
- Małgorzata Jarosz
- Bożena Jędrzejek (66)
- Joanna Piechocka-Miś (79)
- Marek Późniak (71)
- Arkadiusz Szlachetko (112)
- Przemysław Zgrzebski (127)
WÓJT GMINY WYMIARKI
- Ireneusz Klejsyta, KWW Razem Do Celu, 52 głosy (4.88 proc.)
- Zdzisław Lubas, KW Prawo i Sprawiedliwość, 183 głosy (17.17 proc.)
- Lech Miszewski, "KWW Rada Warsztatowa-Czas Naprawy", 249 głosów (23.36 proc.) - druga tura
- Wojciech Olszewski, KWW Dumni z Gminy Wymiarki, 184 głosy (17.26 proc.) - druga tura
- Franciszek Piatrzak, KWW Na Rzecz Rozwoju Gminy, 161 głosów (15.10 proc.)
- Anita Staszkowian, KW Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom, 82 głosy (7.69 proc.)
- Zbigniew Żabiński, KWW Razem Dla Gminy Wymiarki, 155 głosów (14.54 proc.)
BURMISTRZ MIASTA GOZDNICA
- Krzysztof Jarosz, KW Stowarzyszenie Nasze Miasto, 856 głosów (89.26 proc.)
BURMISTRZ MIASTA IŁOWA
- Paweł Lichtański, KWW Paweł Lichtański, 2.039 głosów (92.47 proc.)
BURMISTRZ MIASTA ŻAGAŃ
- Paweł Giza, KWW Razem dla Żagania, 725 głosów (7.08 proc.)
- Andrzej Katarzyniec, KW Stowarzyszenie Nasze Miasto, 3.968 głosów (38.75 proc.) - druga tura
- Sebastian Kulesza, KW Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom, 1.886 głosów (18.42 proc.)
- Daniel Marchewka, KWW FZG Ludzi, 3.176 głosów (31.02 proc.) - druga tura
- Tomasz Nowak, KW Prawo i Sprawiedliwość, 485 głosów (4.74 proc.)
WÓJT GMINY ŻAGAŃ
- Agnieszka Dziewiatnik, KWW Agnieszki Dziewiatnik, 585 głosów (20.50 proc.)
- Henryk Janowicz, KW Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom, 921 głosów (32.27 proc.) - druga tura
- Piotr Kowalski, KWW FZG Ludzi, 526 głosów (18.43 proc.)
- Leszek Ochrymczuk, KWW Lepsza Gmina, 822 głosy (28.80 proc.) - druga tura
WÓJT GMINY BRZEŹNICA
- Jerzy Adamowicz, KWW Jerzego Adamowicza, 829 głosów (52.80 proc.)
- Krzysztof Wygnaniec, KWW Krzysztof Wygnaniec, 741 głosów (47.20 (proc.)
BURMISTRZ MIASTA MAŁOMICE
- Paweł Gorzkó, KWW Pawła Gorzków, 962 głosy (43.35 proc.)
- Małgorzata Sandecka, KW Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom, 1.257 głosów (56.65 proc.)
BURMISTRZ MIASTA SZPROTAWA
- Elżbieta Czerniawska, KW Prawo i Sprawiedliwość, 776 głosów (9.68 proc.)
- Mirosław Gąsik, KW Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom, 2.396 głosów (29.88 proc.)- druga tura
- Bartłomiej Grono, KWW #Grono To My, 1.580 głosów (19.70 proc.)
- Józef Rubacha, KWW Józefa Rubachy, 2.882 głosy (35.94 proc.) - druga tura
- Krzysztof Skiba, KWW Nasza Gmina - Nasza Przyszłość, 385 głosów (4.80 proc.)
WÓJT GMINY NIEGOSŁAWICE
- Marek Brzeźniak, KWW Marka Brzeźniaka, 280 głosów (14.23 proc.)
- Adelina Kasowska, KWW Adelina Kasowska, 653 głosy (33.18 proc.)
- Jan Kosiński, KWW Jan Kosiński, 1.035 głosów (52.59 proc.)
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 W LUBUSKIEM - WYNIKI, FREKWENCJA
Wideo
Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
Materiały promocyjne partnera