Będzie Koncert Noworoczny! Ciut inny

Materiał informacyjny SWISS KRONO
W zeszłym roku gwiazdą Koncertu Noworocznego w Żarach był zespół Raz Dwa Trzy. Ależ było pięknie Fot. Mariusz Kapała

A jednak będzie! Choć w innej formule, bo takie czasy, niestety. 22. Koncert Noworoczny w Żarach, który organizuje SWISS KRONO, odbędzie się 29 stycznia pt. „Niech kwitnie nadzieja w nas”. Firma dedykuje go polskim medykom, za ich wkład i poświęcenie w walce z koronawirusem.

Będzie czy nie? Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Żar i to zapewne już od kilku tygodni. Bo jak styczeń, to Koncert Noworoczny być musi. SWISS KRONO organizuje go bowiem od 2000 roku. Dwa pierwsze można było obejrzeć w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 19 kolejnych miało miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zatem - 21 koncertów i to nieprzerwanie! I miałoby nie być w tym roku?

Oznajmiamy – będzie Koncert Noworoczny 2021!

Trochę jednak inny niż poprzednie. Wszystko oczywiście z powodu pandemii, która pokrzyżowała nam niemal cały miniony rok, nie odpuszcza i w tym. Stąd gigantyczne ograniczenia w naszym życiu, od świąt Bożego Narodzenia jeszcze większe niż wcześniej.

- Z uwagi na panujące obostrzenia koncert odbędzie się bez udziału publiczności - mówi Jarosław Masina, kierownik marketingu w SWISS KRONO.

Co zatem zaplanowało SWISS KRONO? Koncert Noworoczny odbędzie się 29 stycznia, w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, największej i najbardziej reprezentacyjnej w tym barkowym zabytku. Będzie transmitowany on-line na żywo, na kanale YouTube, zatem stanie się gratką dla nieograniczonej liczby widzów. Ucieszą się nie tylko mieszkańcy Żar, wszak koncert „pójdzie w świat”. Tak na marginesie... Koncerty w żarskim kościele zawsze cieszyły się ogromną popularnością, ale „na wcisk” mieściło się tam maksymalnie 900 osób.

Koncert zatytułowany „Niech kwitnie nadzieja w nas” rozpocznie się o godz. 19.00. Żarska firma SWISS KRONO organizuje go ze specjalnym przesłaniem.

- Koncert Noworoczny dedykujemy medykom, osobom, które stoją na pierwszej linii w walce COVID-19 i z ogromnym poświęceniem angażują się w zapewnienie nam bezpieczeństwa - mówi J. Masina.

22. Koncert Noworoczny poprowadzi Andrzej Poniedzielski. Zobaczymy Andrzeja Lamperta, Annę Lasotę, Beatę Rybotycką, Jacka Wójcickiego, Kubę Badacha i zespół Michała Jurkiewicza.

- Bardzo interesujący wykonawcy – zauważa dr Krzysztof Lisowski z Zakładu Metodologii Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i członek kapituły konkursu Człowiek Roku KRONO.

– Widziałem wiele koncertów, bardzo mi się podobały, zwłaszcza że występowali artyści, których bardzo cenię. Myślę tu na przykład o Janie Kantym Pawluśkiewiczu, Stanisławie Soyce, zespole Raz Dwa Trzy. Ale znakomitości było oczywiście znacznie więcej. Dla nas, biorących udział w obradach kapituły, cenne było to, że później mogliśmy się spotkać z artystami. Jan Kanty Pawluśkiewicz pokazywał w SWISS KRONO swoje prace, opowiadał o twórczości plastycznej, dzięki czemu poznałem go od innej strony, nie tylko jako kompozytora i muzyka. Przyjemnie było też spotkać się z chłopakami z Raz Dwa Trzy. Taki bonus… Każdy obejrzany i wysłuchany przeze mnie koncert był wydarzeniem i chętnie wezmę udział w kolejnych, nawet gdy będą w innej formie np. on-line jak w tym roku.

A co wiemy o tegorocznych artystach?

Andrzej Lampert („Endi”) - wokalista, śpiewak operowy, kompozytor, autor tekstów, aranżer i współproducent muzyczny zespołu PIN. Od 2013 roku solista Opery Krakowskiej, koncertuje m.in. w Operze Śląskiej.

Anna Lasota - śpiewaczka operowa i musicalowa, sopranistka. Od 2008 roku jest wokalistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, od 2011 r. współpracuje z Barokową Orkiestrą Accademia dell’Arcadia w tym mieście.

Beata Rybotycka – aktorka i piosenkarka, zagrała w filmach, m.in. - „Lista Schindlera” czy „Diabeł”, serialach, choćby np. „M jak miłość”, występowała na różnych scenach teatralnych w Krakowie.

Jacek Wójcicki - aktor, śpiewak (tenor), muzyk. Występuje w teatrze, filmach, serialach, kabaretach. Wykonuje piosenki filmowe i serialowe („Szpital na perypetiach”, „Konie apokalipsy”, „Ostatni dzwonek”).

Kuba Badach - muzyk, kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny i dziennikarz Radia Nowy Świat. Od 1995 r. wokalista zespołu Poluzjanci, od 1999 – The Globetrotters, występuje też jako solista.

Zespół Michała Jurkiewicza - lider to wokalista, pianista, skrzypek, autor tekstów, producent muzyczny, piosenkarz, członek zespołu Grzegorza Turnaua.

Za tydzień podamy link, pod którym będzie można oglądać Koncert Noworoczny 2021. Pamiętajcie ! 29 stycznia, godz. 19.00

Dodaj ogłoszenie