Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czarna Dywizja w Żaganiu zaprasza chętnych do pracy. We wszystkich jednostkach jest ponad tysiąc miejsc dla żołnierzy! Ile można zarobić?

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Do służby wojskowej zachęcają (od lewej) podpułkownik Maciej Strzygocki, pełniący obowiązki dowódcy 34. BKPanc., chorąży Marcin Korol, dowódca plutonu oraz major Bartosz Sygut, zastępca szefa WKU.
Do służby wojskowej zachęcają (od lewej) podpułkownik Maciej Strzygocki, pełniący obowiązki dowódcy 34. BKPanc., chorąży Marcin Korol, dowódca plutonu oraz major Bartosz Sygut, zastępca szefa WKU. Małgorzata Trzcionkowska
Stała praca i płaca, zakwaterowanie w internacie lub mieszkaniu służbowym, a także nowe wyzwania, wyjazdy na zagraniczne misje i możliwości ciągłego rozwoju. Tym armia kusi młodszych i starszych kandydatów do woja.

Ok. 100 żołnierzy od szeregowca do kapitana poszukuje 34. Brygada Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Szczególnie mile widziani są:

  • łącznościowcy,
  • sztabowcy,
  • logistycy,
  • operatorzy sprzętu.

W wojsku jest stała praca i płaca

- W jednostkach jest spora rotacja - wyjaśnia major Bartosz Sygut, zastępca dowódcy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Żaganiu. - W całej 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej są miejsca dla ponad tysiąca żołnierzy w różnych korpusach i specjalnościach.

Ile można zarobić?

Na początku swojej kariery żołnierz z korpusu szeregowych może zarobić 3,6 tys. zł brutto. - Oczywiście z czasem, z wraz z uzyskiwanymi kwalifikacjami pensja wzrasta - podkreśla major Bartosz Sygut.

  • Pensja początkującego szeregowego 3,6 tys. zł
  • podoficera 4,5 tys. zł
  • oficera od 5 tys. zł.

Można wrócić z cywila

Historia chorążego Marcina Korola jest wyjątkowo ciekawa. Przeszedł na emeryturę 18 lat temu. Chociaż kochał wojsko, to do takiej decyzji zmusiły go sprawy rodzinne. 9 lat przepracował w cywilu. Wrócił do wojska 9 miesięcy temu i jest bardzo zadowolony. - Zawsze kochałem wojsko - zaznacza chorąży. - Od dziecka chciałem zostać żołnierzem. Do cywila odszedłem ze stanowiska dowódcy plutonu i wróciłem na takie samo stanowisko - na swoje miejsce - opowiada. - Bardzo lubię zajęcia z żołnierzami, szkolenia, poligony. A w cywilu denerwował mnie brak dyscypliny. Muszę dodać, że tu nie chodzi o pieniądze, bo w cywilu zarabiałem więcej, ale wojsko, to jest moje życie.

Jest miejsce również dla kobiet

Porucznik Kamila Lewandowska pochodzi z rodziny wojskowej i postanowiła kontynuować tradycję. Zachęca panie do podjęcia służby wojskowej i sprawdzenia się.

Zobacz na mapie Google Street View, gdzie znajduje się WKU w Żaganiu

To nie praca, tylko służba

Podpułkownik Maciej Strzygocki, pełniący obowiązki dowódcy 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu zaznacza, że wojsko to służba, a nie praca. Wiąże się często z nieobecnością w domu, ale jednocześnie daje ogromną satysfakcję.

Zostań żołnierzem
Kwalifikacje wojskowe odbywają się w każdą środę o godz. 8.00 w 34. BKPanc. przy ul. Żarskiej w Żaganiu. To szczególna okazja dla osób, które już mają za sobą służbę przygotowawczą lub są rezerwistami.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie WKU w Żaganiu, tel. 261 688 924 oraz 261 688 926.

Czytaj również na naszym portalu

Zobacz, co o służbie wojskowej mówią żołnierze

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zagan.naszemiasto.pl Nasze Miasto