Derby dla Sobieskiego Żagań! Po zaciętym pięciosetowym pojedynku Wojskowi wygrywają z Astrą Nowa Sól

Małgorzata Fudali Hakman
WKS Sobieski Arena Żagań wygrywa w derbach z MKST Astra Nowa Sól 3:2.
  • 150 minut trwał pojedynek w 2. lidze siatkówki pomiędzy Sobieskim Żagań a Astrą Nowa Sól.
  • Jak przystało na derby na parkiecie trwała prawdziwa wojna od pierwszej do ostatniej piłki.
  • Krzysztof Dobek: Powiedziałem chłopakom w przerwie, pół żartem pół serio, że jak 4 set przegrają i będzie po 2, to wyjdę z hali.
  • Wiktor Zasowski: Jeszcze będzie okazja do rewanżu w playoffach.

Pierwszy set był bardzo zacięty od pierwszej do ostatniej piłki, co było niewątpliwie sygnałem, że walka na parkiecie będzie zażarta i żadna z drużyn nie odpuści. Sobieski przed końcem prowadził dwoma punktami i wtedy nastąpiły niezrozumiałe błędy wojskowych, minięcie się z piłką w ataku i nieprzyjęte dwie proste piłki i Astra wygrywa pierwszego seta. Drugi set pod dyktando Sobieskiego i pewna wygrana.
Skrót meczu

Bardzo zacięte dwa sety
W dwóch następnych, bardzo wyrównanych, odsłonach tego meczu walka toczyła się punkt za punkt. Trzeci set wygrywają miejscowi w stosunku 25:23, a czwarty w takim samym goście. W tie breaku miejscowi zdobyli 5 punktową przewagę i prowadzili 8:3. Niestety chyba podopiecznym Krzysztofa Dobka zaczęło się wydawać, że mecz już był wygrany. Nowosolanie doszli jednak gospodarzy i doprowadzili do stanu 9:9. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Hubert Mańko i praktycznie słaniając się na nogach ze zmęczenia kończył trudne piłki. Sobieski wygrał 15:12 i całe spotkanie 3:2 (22:25; 25:17; 25:23; 23:25; 15:12).

Ostatnia piłka meczu

Wypowiedzi trenerów

-Chcieliśmy wygrać za trzy punkty i powiedziałem chłopakom w przerwie, pół żartem pół serio, że jak 4 set przegrają i będzie po 2 to wyjdę z hali. Niestety znowu tradycji stało się zadość i zafundowaliśmy sobie 5 setów. Po przegranym secie wygrywamy pewnie drugiego i nagle zawodnicy boją się zagrać trudną zagrywkę i robią to czego nie powinni zrobić. Zagrywają w libero albo w pół sieci i to zaprocentowało, bo przeciwnicy potrafili się zmobilizować i zawsze ktoś z nich pociągnął zespół- podsumował Krzysztof Dobek, trener Sobieskiego.

-Spodziewałem się takiego meczu, wiedziałem, że to będzie bój. Przyzwyczailiśmy chyba już środowisko, że nasze mecze są bardzo zacięte i dzisiaj znów się to sprawdziło. My wygraliśmy w Nowej Soli a dzisiaj Sobieski wygrał w Żaganiu. Prawdopodobnie spotkamy się w playoffach, więc będzie okazja do rewanżu-powiedział Wiktor Zasowski, szkoleniowiec Astry Nowa Sól.

Składy:
WKS Sobieski Żagań
Sebastian Draczyński, Adrian Kołodziejczyk, Sebastian Strzałkowski, Grzegorz Kukla, Miłosz Zasłonka, Łukasz Jurkojć, Patryk Bogdanowicz, Piotr Sajdak, Mikołaj Głowacki, Patryk Kozdroń, Jakub Jezierski, Aleks Kłysz, Mateusz Tykfer, Patryk Mendel, Hubert Mańko. Trener Krzysztof Dobek, 2. Trener Artur Chaberski.