Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Deweloperskie, komunalne, socjalne. W byłej odlewni będą mieszkania

Lucyna Makowska
Burmistrz Mirosław Gąsik z pełnomocnikiem Miasta Gniezna podpisali 11 lipca akt notarialny ws. przejęcia przez Szprotawę biurowca odlewni.
Burmistrz Mirosław Gąsik z pełnomocnikiem Miasta Gniezna podpisali 11 lipca akt notarialny ws. przejęcia przez Szprotawę biurowca odlewni. Arch UM Szprotawa
W budynku biurowca dawnych Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych w Szprotawie powstanie kilkadziesiąt mieszkań socjalnych i komunalnych, a może i deweloperskich.

Dzięki kilkumiesięcznym staraniom gminie udało się przejąć od Miasta Gniezna budynek dawnej odlewni przy ul. Sobieskiego 51. 11 lipca burmistrz Mirosław Gąsik oraz pełnomocnik Prezydenta Miasta Gniezna podpisali akt notarialny na mocy, którego Gmina Szprotawa stała się właścicielem budynku biurowego oraz użytkownikiem wieczystym przyległych gruntów położonych na terenie dawnych Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych. Okazuje się, że wartość darowizny to blisko pół miliona złotych i co ważne nieruchomość nie jest obciążona hipoteką, jest też wolna są od jakichkolwiek praw i roszczeń innych osób.
Kwestia własności przez przez lata była w zawieszeniu
- Jestem zadowolony, że w wyniku partnerskich negocjacji z Prezydentem Miasta Gniezna wypracowaliśmy wspólne stanowisko odnośnie formy zbycia nieruchomości na rzecz Gminy Szprotawa – mówi burmistrz Gąsik.- Dziękuję Prezydentowi oraz jego współpracownikom za rzeczowe i owocne rozmowy, wolę współpracy i satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie, latami nieuregulowanej kwestii.
Miasto już teraz przymierza się do zaadaptowania budynku o powierzchni prawie 2 tys. metrów kwadratowych na budownictwo mieszkaniowe. Ma tam powstać ok. 40- 50 mieszkań, w zależności od konfiguracji i układu lokali.
Deweloperskie, komunalne i socjalne
Dla mieszkańców gminy Szprotawa to dobra wiadomość, bo w tej chwili w kolejce na własny kąt oczekuje ok. 100 osób. Tyle podań na dzień dzisiejszy leży w Urzędzie Miejskim.
-Głód mieszkaniowy jest bardzo duży. Na razie mamy tytuł prawny i zaczynamy szukać form dofinansowania- mówi M.Gąsik. - W zależności o d tego jakie uda się nam pozyskać. Myślimy o sprzedaży mieszkań w formie deweloperskiej, w stanie surowy, drugą mogą być mieszkania socjalne i trzeci to komunalne.
Dział pozyskiwania środków zewnętrznych w Urzędzie już złożył zapytania m.in. o mieszkanie plus, z zapytaniami zwrócono się również do Banku Gospodarstwa Krajowego.
- Mamy nadzieję, że do końca tego roku uda się wybrać ścieżkę i w przeciągu najbliższych dwóch lat mieszkania będą na rynku dostępne dla mieszkańców- dodaje burmistrz.
Polecamy

plus.gazetalubuska.pl/z-zagania-do-stolicy-pociagiem-mieszkancy-pisza-petycje-do-ministra-infrastruktury/ar/c1-14277911plus.gazetalubuska.pl/szprotawastrat-spolki-komunalnej-nie-mozna-zrzucac-na-barki-mieszkancow-apeluje-burmistrz-miasta/ar/c1-14250003

Zobacz

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zagan.naszemiasto.pl Nasze Miasto