Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do jedynki w Szprotawie przyjechało Centrum Nauki Kopernik w Warszawy! Co można było zobaczyć na wystawie?

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Wystawa w SP 1. Nauka przez zabawę
Wystawa w SP 1. Nauka przez zabawę Tomasz Daiksler
Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przyjechali do szprotawskiej jedynki. Dzięki inicjatywie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Dzięki temu uczniowie nie musieli jechać do Warszawy, żeby zobaczyć niesamowitą, interaktywną wystawę i mogli wziąć udział w eksperymentach.
od 16 lat

- Przyjechał do nas naukobus z ponad 20 eksponatami - mówi Monika Rogalińska wicedyrektor SP1 w Szprotawie. - Uczniowie mogą dotykać i sprawdzać to, co było nieznane. To nie wystawa, na której nie można niczego dotykać. Tutaj przeciwnie, zachęcamy do dotykania wszystkiego. Ze Szprotawy do Warszawy jest ponad 500 km, jesteśmy wdzięczni za przyjazd, bo nie wszyscy uczniowie mieliby możliwości, aby zwiedzić Centrum Kopernik.
- Przyjechałem do Szprotawy wraz z dwiema koleżankami i "Kopernikiem w pigułce" - tłumaczy Wojciech Nowicki, edukator w Centrum Nauki Kopernik. - Program Nauka dla Ciebie sprofilowany dla szkół w mniejszych miejscowościach, takich, jak Szprotawa. Kopernik jeździ przez cały rok, również w wakacje.

Cuda na wystawie w Szprotawie

Edukatorzy przywieźli prawdziwe cuda. Na przykład kulę plazmową, manekina do nauki budowy człowieka i wiele innych przedmiotów, którymi dzieci były zachwycone. - To najlepsza nauka, właśnie przez dotyk - podkreśliła Jadwiga Zarzeczna-Rosół, dyrektorka szkoły.

Dokąd jeździ "Kopernik"?

Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, w ramach programu "Nauka dla Ciebie" organizuje wyjazdy wystaw (Naukobus i O matmo!) oraz mobilnego planetarium (Planetobus) do placówek edukacyjnych w całej Polsce. Udział w programie jest dla szkoły bezpłatny.
Wizyta nie wymaga przygotowania merytorycznego ze strony nauczycieli, zajęcia prowadzą edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik.
Wizyta wystawy lub mobilnego planetarium trwa 2 dni. Program jest skierowany do szkół w miejscowościach poniżej 130 tysięcy mieszkańców, z utrudnionym dostępem do centrów nauki, a także wcześniejszy udział w działaniach programu "Nauka dla Ciebie" – który ma na celu dotarcie do jak największej liczby powiatów i gmin.

Więcej informacji na temat zgłoszenia szkoły:
https://www.kopernik.org.pl/edukacja/nauka-dla-ciebie

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zagan.naszemiasto.pl Nasze Miasto