Finał Turnieju Dart'sa w Żagańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Małgorzata Trzcionkowska
Turniej gry w lotki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu
Turniej gry w lotki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu Wojciech Olejarz
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Żaganiu odbył się finałowy turniej Dart'sa. Było to wydarzenie pełne emocji, które przyciągnęło liczne grono widzów.

Dart's, czyli gra w rzutki, jest jedną z ulubionych dyscyplin sportowych wychowanków ośrodka. Turniej był nie tylko świetną zabawą, ale również nowatorskim sposobem na prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.

Wyłonienie Mistrzów Dart'sa

Przed feriami zimowymi, nauczyciele wychowania fizycznego - Tomasz Pawłowicz i Wojciech Olejarz, przeprowadzili rozgrywki rzutu lotkami do tarczy. W wyniku tych rozgrywek, spośród kilkudziesięciu zawodników z różnych szkolnych oddziałów, wyłoniono grupę finalistów z najlepszymi wynikami. Po feriach, w obecności licznej i entuzjastycznie dopingującej publiczności, odbyły się zawody finałowe.

Czytaj również na naszym portalu

Wyniki turnieju potwierdziły doskonałą formę zawodników. Pierwsze miejsce zdobył Michał Marcinkowski z wynikiem 299 punktów. Drugie miejsce przypadło Adamowi Matyjasowi, który zdobył 298 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Kurkowski z wynikiem 294 punktów. Czwarte miejsce zajął Dominik Migocki, zdobywając 219 punktów.

Turniej Dart'sa w Żagańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym to wydarzenie, które z pewnością na długo zapadnie w pamięć zarówno zawodnikom, jak i kibicom. To dowód na to, że sport jest doskonałym narzędziem integracji i rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami.