MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ile zebrała WOŚP podczas Finału 2021? Mamy piękny rekord! Sprawdź wynik zbiórki

Mariola Szczyrba
Mariola Szczyrba
Fundacja WOŚP ponownie zbiera pieniądze dla dziecięcych szpitali
Fundacja WOŚP ponownie zbiera pieniądze dla dziecięcych szpitali ADAM JANKOWSKI / POLSKA PRESS
W niedzielę, 31 stycznia 2021 w całym kraju oraz w wielu miejscach na świecie po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Był to 29. Finał WOŚP. Dziś (29 marca) Jurek Owsiak ogłosił oficjalnie, ile w sumie pieniędzy udało się zebrać podczas tegorocznej akcji. - Ten rok pokazał, że gramy razem! - podkreślał szef Orkiestry. Sprawdź wynik zbiórki. Portale naszemiasto.pl są patronem medialnym akcji.

Ogłoszenie wyniku zbiórki 29. Finału WOŚP

To był kolejny, piękny Finał WOŚP. Tym razem fundacja Wielkiej Orkiestry zbierała pieniądze na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tuż po zakończeniu styczniowego Finału podano deklarowaną kwotę, którą udało się zebrać: 127 495 626 zł.

Czy tę kwotę udało się przebić? Ostatecznie padł rekord! 210 813 830,10 zł
- to ponad 20 milionów zł więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek Orkiestry.

- Ten rok pokazał, że nie jesteśmy sami! Że gramy razem! - mówił szef Wielkiej Orkiestry podczas ogłaszania wyniku 29. Finału. - To niesamowity wynik, za który wszystkim bardzo dziękujemy! Tu nie chodzi o rekordy – od samego początku mówimy, że to nie rekord jest czymś, co nas napędza. Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem - że zagraliśmy znów wszyscy, jako Polacy, na całym świecie... Fundacja to miliony Polaków - to nie tylko zespół Fundacji, ale symbol wszystkich Polaków, którzy chcą z nami grać, myślą w sposób społeczny, są otwarci na ludzi i chcą swoją pracą wzmacniać to, co tworzy Polskę uczciwą, zdrową, pełną szacunku i troszczącą się o wszystkich. Taką Polskę tworzymy i to nie tylko przez ten jeden dzień Finału - dodał.

Na wynik zbiórki składają się:

  • wpłaty do puszek w wysokości 75 583 135,42 zł (36,09%)
  • wpłaty elektroniczne w wysokości 133 870 715,29 zł (63,91%)
  • dary rzeczowe, czyli sprzęt od firm medycznych, o wartości 1 359 979,39 zł (0,65% kwoty)

Finał 2021 był niezwykły

Z powodu pandemii trzeba było zmienić początkowy termin Finału. Ostatecznie odbył się on 31 stycznia.

- Ludzie po prostu chcieli być ze sobą! Bez żadnego patosu. Polacy pokazali solidarność. Coś pięknego! - powiedział Jerzy Owsiak, szef WOŚP na konferencji tuż po styczniowym Finale. - To był wyjątkowy i najdłuższy Finał w historii! 27 godzin transmisji online ze studia finałowego, koncerty, licytacje i niesamowite emocje. Pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19, udało się zorganizować piękną Zadymę w Środku Zimy - mogliśmy przeczytać w komunikacie WOŚP.

Zobacz: Finał WOŚP 2021. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w całej Polsce

Przypomnijmy, że w 2020 roku WOŚP zebrała ponad 186 mln zł. Dokładnie było to 186 133 610,66 zł. I to był wówczas rekord! W sumie podczas finałów WOŚP udało się już zebrać łącznie ponad miliard złotych! Poza zakupem urządzeń - wyposażenia polskich szpitali, Orkiestra pomaga też w walce z COVID-19.

Na co zostaną przeznaczone środki zebrane podczas 29. Finału WOŚP?

Zgromadzone środki pozwolą na zakup urządzeń dla oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy, m.in. zestawów endoskopów laryngologicznych, egzoskopów i laserów diodowych.

- Między innymi będziemy kupowali najnowocześniejszy sprzęt dla 27 oddziałów otolaryngologii - powiedział Bohdan Maruszewski z WOŚP. - Oraz będziemy kontynuowali program badań słuchu dla noworodków.

Kolejny, 30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2020 - zapowiedział Jerzy Owsiak.

Podsumowanie 29. Finału WOŚP:

Przypominamy, że podczas jednej z aukcji 29. Finału można było m.in. wylicytować niezwykły sernik... Dawida Podsiadło. To był prawdziwy hit! Sami zobaczcie.

Finał WOŚP po raz kolejny zabrzmiał na całym świecie - w akcję zaangażowało się 79 sztabów zagranicznych w 28 krajach, m.in. Australii, Chorwacji, Tanzanii czy Wietnamie. Rekordzistami, jeśli chodzi o wysokość zebranej kwoty, okazały się: Wielka Brytania oraz Niemcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zagan.naszemiasto.pl Nasze Miasto