Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Małego Bożnowa błagają o pomoc! Droga jest w fatalnym stanie

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Droga w Małym Bożnowie koło Żagania woła o pomstę do nieba. Mieszkańcy się zkarżą!
Droga w Małym Bożnowie koło Żagania woła o pomstę do nieba. Mieszkańcy się zkarżą! Czytelnik
Mieszkańcy Małego Bożnowa nie kryją swojego niezadowolenia z fatalnego stanu lokalnej drogi, na której dochodzi do uszkodzeń pojazdów. Pomimo wieloletnich próśb o naprawę, stan trasy nie ulega poprawie. Gmina wiejska Żagań zapowiada jednak działania w celu kompleksowego remontu.

Wideo: Przebudowa ul. Mickiewicza w Szprotawie

emisja bez ograniczeń wiekowych

Mieszkaniec alarmuje: droga w fatalnym stanie

Jeden z czytelników zwraca uwagę na tragiczny stan drogi oznaczonej numerem 007415F. "Jej stan jest fatalny i pomimo wieloletnich zapewnień ze strony Urzędu Gminy, jej nawierzchnia jest co najwyżej uzupełniania tłuczniem, bądź czymś w rodzaju gliny z małymi kamieniami" - alarmuje Czytelnik. Dodaje, że choć czasem nawierzchnia jest uzupełniana grysem drogowym, to przez większą część roku nikt jej nie remontuje.

Brak dofinansowania do remontu drogi

Czytelnik podkreśla, że prosił o udostępnienie dokumentacji dotyczącej remontu trasy. Otrzymał jednak informację, że tylko raz, w 2022 r., podjęto próbę remontu drogi, ale bez efektów. Przyczyną była brak dofinansowania. "Dodam, że dla miejscowości, do której prowadzi ta droga, stanowi ona jedyny dojazd" - podkreśla mieszkaniec. Zaznacza, że nie ma alternatywnego dojazdu dla autobusów, a ludzie są zmuszeni korzystać z własnych pojazdów, które ulegają uszkodzeniu z powodu złego stanu drogi.

Czytaj również na naszym portalu

Gmina Żagań zapowiada działania

Sytuację potwierdza Danuta Michalak, sekretarz gminy. "W ubiegłym roku trasa była naprawiana doraźnie, ale to niewiele dało" - wyjaśnia. Dodaje, że to długi odcinek drogi, liczący ok. 2 km, a jego naprawa jest kosztowna. Sekretarz Michalak zapowiada jednak, że na zbliżające się posiedzenie Rady Gminy Żagań zostanie skierowany wniosek o przeznaczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych na opracowanie techniczne kompleksowego odtworzenia trasy. "Doraźne remonty nie przynoszą efektów z uwagi na bardzo zły stan techniczny nawierzchni" - podsumowuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zagan.naszemiasto.pl Nasze Miasto