Paczkomat Żagań — sposób na szybki odbiór i wysyłkę paczki

Materiał informacyjny InPost

Czy zdarza się, że brakuje Ci czasu? Lubisz załatwiać sprawy szybko i w prosty sposób? Dostosowując się specjalnie do Ciebie, prężnie rozwijamy sieć Paczkomatów w Żaganiu. Abyś mógł żyć tak, jak lubisz. Paczkomaty InPost znajdują się w wielu lokalizacjach w całej Polsce. Dodatkowo są ulokowane w taki sposób, że zawsze znajdziesz je blisko siebie. Ponadto, Paczkomaty zostały stworzone tak, aby ich obsługa była błyskawiczna. Możesz z nich skorzystać, kiedy tylko zechcesz — Paczkomaty InPost działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Korzystanie z nich jest znacznie tańsze niż inne sposoby dostarczania przesyłek kurierskich. Co ważne, jest dużo bardziej ekologiczne. Kurier nie musi jeździć z przesyłkami od domu do domu, wystarczy, że zostawi je w Paczkomacie, zmniejszając emisję spalin.

Paczkomat Żagań

Żagań to miasto w województwie lubuskim, będące siedzibą dowództwa 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz kilku innych jednostek wojskowych. Co roku jest tutaj organizowany Jarmark Św. Michała, który jest jedną z największych imprez kulturalnych w regionie. W Żaganiu jest 17 Paczkomatów InPost. Każdy z nich znajduje się w innej części miasta, abyś mógł łatwo się do nich dostać. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, w Żaganiu odbierzesz paczkę w szybki i prosty sposób.

Żagań – odbiór paczki

Przesyłkę w Paczkomacie możesz odebrać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zainstalowanie na swoim telefonie aplikacji InPost Mobile, dostępnej zarówno w sklepie Google Play, Huawei AppGallery jak i w App Store. Dzięki niej, kiedy przesyłka zostanie umieszczona w wybranym przez Ciebie Paczkomacie, od razu otrzymasz powiadomienie i będziesz mógł ją odebrać. Będąc tuż przy Paczkomacie, wybierasz w aplikacji opcję „Otwórz skrzynkę zdalnie”i w ten sposób odbierasz swoje zamówienie.

Drugim rozwiązaniem jest odbiór przesyłki poprzez wpisanie 6-cyfrowego kodu lub zeskanowanie kodu QR. W przypadku kodu QR jest to niezwykle proste, ponieważ wystarczy, że przyłożysz kod do czytnika, co umożliwia natychmiastowe otwarcie drzwiczek. Natomiast kod 6-cyfrowy otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail i udając się do Paczkomatu, wpisujesz go zaraz po numerze swojego telefonu, co automatycznie otwiera skrytkę.

Żagań – wysyłka paczki

Nadawanie paczek z InPost jest bardzo proste. Możesz to zrobić poprzez aplikację InPost Mobile lub przez Szybkie Nadania na stronie internetowej. W obydwu przypadkach należy zacząć od wyboru rozmiaru przesyłki. Następnie w przypadku nadania poprzez stronę musisz wybrać sposób dostawy oraz uzupełnić dane odbiorcy i nadawcy. Kolejnym krokiem jest opłacenie etykiety, pobranie jej i wydrukowanie. Z tak przygotowaną paczką można wybrać się do najbliższego Paczkomatu lub PaczkoPunktu. Wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”, a następnie ja wyślij. W przypadku aplikacji schemat nadania wygląda tak samo, ale zamiast etykiety otrzymasz kod, który wystarczy zeskanować w Paczkomacie lub PaczkoPunkcie.

Dodaj ogłoszenie