Przeżyjmy to jeszcze raz! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z III Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego SWISS KRONO Cup

Artykuł sponsorowany SWISS KRONO
Archiwum SWISS KRONO
W trzeciej edycji Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego SWISS KRONO Cup wzięło udział 350 zawodników z 8 województw. Areną ich zmagań był stadion w Żarach, a gościem specjalnym imprezy był Sebastian Chmara, Mistrz Europy i Świata oraz rekordzista Polski w siedmioboju i dziesięcioboju, a także znany komentator sportowy.

Cóż to były za emocje! Zawody zorganizowane 23 maja na stadionie Syrena były prawdziwym popisem pasji i umiejętności sportowych! Co najważniejsze, przyniosły wiele zaskakujących wyników, w tym kilka rekordów osobistych.

Grad rekordów w Żarach

Najlepszym czasem (11:65 s) w biegu na 100 metrów pań mogła pochwalić się Kamila Ciba. Jest to już kolejny tytuł złotej medalistki World Athletics Relays Silesia 2021. W skoku w dal z wynikiem 7.09 m wygrał Gabriel Dziełakowski, jednocześnie ustanawiając nowy rekord życiowy. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Jung z lokalnego klubu sportowego Agros Żary. Imponującym wynikiem w rzucie dyskiem o wadze 1,5 kg popisał się Wojciech Lewkowicz z Uczniaka Szprotawa. Odległość 57,49 m pozwoliła mu na pobicie rekordu Europy w grupie wiekowej U-18.

– Bardzo cieszymy się, że już trzeci raz z rzędu udaje nam się zorganizować mityng lekkoatletyczny w Żarach. Co roku wydarzenie przyciąga coraz więcej młodych, utalentowanych zawodników z całej Polski – mówi Katarzyna Wagner z firmy SWISS KRONO i dodaje:

– W tym roku zawodnicy pobili kolejne rekordy, udowadniając, że zawody w Żarach stoją na bardzo wysokim poziomie. Wierzymy, że za rok, kiedy już pandemia koronawirusa będzie za nami, przyjedzie tutaj jeszcze więcej sportowców, żeby rywalizować na stadionie w Żarach.

Kulminacyjnym punktem współorganizowanej przez SWISS KRONO imprezy był Memoriał Tadeusza Ślusarskiego połączony z konkursem skoków o tyczce. Całe wydarzenie zyskało wyjątkową oprawę, ponieważ komentującym zmagania młodych lekkoatletów był Sebastian Chmara – rekordzista Polski w siedmioboju i dziesięcioboju oraz mistrz Europy z Walencji i świata z Meabashi.
Pierwsze miejsce zajął Adrian Kupczyk z wynikiem 4,60 m przed swoim kolegą z klubu Filipem Kempskim i Erykiem Fursewiczem z ZLKL. Obaj młodzi sportowcy skoczyli na wysokość 4,50 m.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu oraz galerii zdjęć

Tak wspaniałe, sportowe święto zasługuje na przypomnienie, dlatego dziś zabieramy Państwa w podróż po najbardziej emocjonujących momentach III Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego SWISS KRONO Cup uchwyconych w obiektywie.

Zapraszamy również do obejrzenia reportażu dostępnego na facebookowym fanpage’u Portalu Informacyjnego Zachód.

Dodaj ogłoszenie