Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Szprotawie zniknie kolejna rudera w centrum! W dawnej szkole powstanie nowy żłobek!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Wideo
od 16 lat
Będą nowe miejsca dla dzieci, a także nowe miejsca pracy. To kolejny etap przebudowy centrum miasta. Opuszczony budynek dawnej szkoły w Szprotawie stał pusty przez kilkanaście lat. W ciągu 20 miesięcy zamieni się w bardzo nowoczesny żłobek z fotowoltaiką i pompami ciepła.

Dawna szkoła od kilkunastu lat straszyła w samym centrum miasta, tuż obok murów obronnych, Szprotawskiego Domu Kultury oraz Paleoparku. W przyszłym roku będzie tam żłobek. - Stąd pomysł, aby nowe przedszkole nazywało się "Chatka Dinusia" - zaznaczył burmistrz Mirosław Gąsik.
W środę 15 listopada 2023 na podwórku przed opuszczoną Szkołą Podstawową nr w Szprotawie burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z wykonawcą, Sławomirem Wojciechowskim z Zielonej Góry.
- Na wykonanie prac mamy 20 miesięcy - zaznaczył S. Wojciechowski. - Ale jestem przekonany, że uda się je zakończyć przed czasem, pod koniec 2024 roku.

Dofinansowanie na modernizację

Modernizacja obiektu będzie kosztowała ok. 2,7 mln zł brutto. Budynek stanie się nowoczesny i energooszczędny. Na dachu będą panele fotowoltaiczne, ogrzewać go będą pompy ciepła.
- Zostanie wyremontowany z zewnątrz w całości - dodaje burmistrz Mirosław Gąsik. - Na parterze ruszy żłobek, zaś na piętrze, za jakiś czas powstanie przedszkole.

Będą miejsca dla dzieci i dorosłych

W żłobku będzie miejsce dla 44 dzieci. To oferta dla rodziców, którzy chcieliby podjąć pracę. Będą też nowe miejsca pracy właśnie w żłobku, a w przyszłości również w przedszkolu, które ruszy później.
Na modernizację miasto pozyskało pieniądze z programu Maluch+ oraz ze środków Unii Europejskiej. To część wielkiej rewitalizacji całego centrum Szprotawy, która właśnie trwa.

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zagan.naszemiasto.pl Nasze Miasto