WKS Sobieski Żagań w końcu z kompletem punktów [ZDJĘCIA]

Wojciech Olejarz
Siatkarze Sobieskiego zrobili ważny krok w walce o poprawę pozycji w tabeli.
Siatkarze Sobieskiego zrobili ważny krok w walce o poprawę pozycji w tabeli. Wojciech Olejarz
W sobotę 12 października w żagańskiej hali Arena wojskowi podejmowali drugoligowych rywali Ikara Legnica. Po falstarcie w pierwszej kolejce z Olawią i kolejnej przegranej, przed tygodniem z Bielawianką siatkarze z Żagania przełamali złą passę pokonując u siebie rywali z Legnicy.

Po wyrównanych trzech setach, gdzie pierwszego wygrali żaganianie 25 : 20, w drugim w końcówce seta zostali przełamani przez legniczan, ulegając do 23, w secie trzecim dalej oba zespoły prowadziły wyrównaną grę, tym razem Sobieski wygrał 25 : 23. Ostatnia partia, to już zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy rozbili przeciwnika doskonałą i różnorodną zagrywką wygrywając 25 : 15 i całe spotkanie 3 : 1.

Tym samym siatkarze Sobieskiego zrobili ważny krok w walce o poprawę pozycji w tabeli, ale przede wszystkim tchnęli nowego ducha w swoją drużynę i kibiców rozczarowanych niezbyt udanym początkiem sezonu. MVP meczu został Patryk Kozdroń z Sobieskiego. Trenerzy i zawodnicy wojskowych po meczu zapewniali, że będą nadal intensywnie pracować na treningach i walczyć o kolejne punkty, bo są przekonani o dużym potencjale tegorocznego składu zespołu, który jest dobrze przygotowany do drugoligowej rywalizacji.