W Żarach "pękły dwie setki", ale tylko jedna okazała się zwycięska. BC Swiss Krono Żary wzięło udany rewanż za porażkę w ubiegłej rundzie

Małgorzata Fudali Hakman
W 17. kolejce rozgrywek 2.ligi koszykówki mężczyzn BC Swiss Krono Żary podejmowało we własnej hali Nabzdyk BM Stal Ostrów Wielkopolski.

W pierwszym meczu obu drużyn lepsi okazali się gracze z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy pokonali żaran dwoma punktami 95 : 93. Tym razem Rycerze z Twierdzy, na własnym podwórku chcieli wziąć rewanż.

W Żarach "pękły dwie setki", ale tylko jedna okazała się zwy...

Mecz od początku do końca trzymał w napięciu. Żadna z drużyn nie mogła wypracować bezpiecznej przewagi i na tablicy bardzo często gościł wynik remisowy. Młodzi koszykarze z Wielkopolski mimo gorszych warunków fizycznych nadrabiali skutecznymi rzutami za trzy punkty. Pod koszami natomiast królowali podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Michała Siwickiego. Obie drużyny szły łeb w łeb, każda z nich wygrała po dwie kwarty i obie przekroczyły 100 punktów, ale z tarczą z hali wyszła tylko jedna i był to zespół BC Swiss Krono, który wygrał 107:102. Dzień później żaranie pokonali na wyjeździe WKK II Wrocław, 97 : 103 i zajmują 4 pozycję w tabeli.

Kuba Der szoł

W niedzielnym meczu najwięcej minut spędził na boisku Jakub Der, który może się pochwalić także największym dorobkiem punktowym(34). Sekundowali mu dzielnie Maciek Leszczyński i Wojtek Dymiński. Obaj zanotowali na swoim koncie po 21 oczek. Dzień później znów najskuteczniejszy okazał się Kuba Der, który zapisał na swoim koncie 29 punktów. Tym razem wspomagali go Nikodem Sirijatowicz i znów Wojciech Dymiński. Tym razem obaj dołożyli po 24 oczka.